Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Události, akce (archiv) > Události - rok 2005

Události - rok 2005

Orlický týdeník č. 1 ze dne 4. ledna 2005 píše:

Bludičky na podzim
MOKRÉ – vzhledem k tomu, že se bludičky v Mokrém objevují převážně v podzimním čase, vyhlásila obec druhé kolo hledání a malování portrétů bludiček právě na podzim roku 2005. OT

Noviny rychnovska ze dne 6. ledna 2005 píší:

To všechno dávno odnesl čas ….
„Stránka plná tváří“
Možná si také jednou za čas sednete ke starým albům nebo vyndáte zaprášenou krabici s časem poznamenanými fotografiemi a vrátíte se o pár let, možná i celé století zpátky. Pradědeček v rakousko-uherské uniformě, babička na sokolském sletu a tatínek v námořnických šatičkách. Děti ve školce i škole, maturitní tabla, sportování party, první taneční …..
Některé fotografie patří jen rodinným očím, jiné mohou promluvit k mnoha dalším lidem. Dokážou vrátit čas do dob, kdy lidé na nich měli o hodně roků i pár kilogramů méně, bujné kštice a oblečení, které tehdy bylo módní. Mnozí z těch, kteří se a nás dívají z historických snímků, už pozorují překotné dění dneška shora. (red)

V tomto čísle je uveřejněna fotografie belgických hřebců na stanici v Mokrém. Poslední Cigare, nar. v roce 1919 v Belgii, náruční Jules de Petriense, nar. 1922 v Belgii.

Vlevo belgičtí hřebci na stanici v Mokrém. Podsední Cigare, nar. v roce 1919 v Belgii, náruční Jules de Petriense, nar. 1922 v Belgii.

Orlický týdeník č. 2 ze dne 11. ledna 2005 píše:

Plynofikace dokončena
MOKRÉ – Prosincovou kolaudací byla ukončena plynofikace obce Mokré, přičemž finanční náklady činily přes 2,5 milionu korun.
Vlastní práce na výstavbě plynovodu začaly v obci v květnu 2003 a jako poslední byla v roce 2004 napojena budova místního obchodu. V roce 2005 by Mokerští ještě chtěli napojit objekt mateřské školy a o rok později i budovu obecního úřadu. To bude ovšem závislé na dostatku finančních prostředků. ISM, BA

Orlický týdeník č. 8 ze dne 1. února 2005 píše:

MOKRÉ – Už většina obcí našeho regionu se může pochlubit svými webovými stránkami. Škoda, že u řady z nich se tyto stránky nedoplňují nebo se aktualizují po časových skocích ne průběžně.
Mezi obce, které se o své stránky starají vzorně je malá obec Mokré. Už loni se zúčastnila krajské soutěže o nejlepší webové stránky Zlatý erb a získala pěkné 3. místo. I letos byly tyto stránky pravidelně doplňovány a umožňovaly tak aktuální přehled o akcích a informacích o obci. Konečně – prohlédněte si je sami. A pokud se vám www.obecmokre.cz bude líbit, pošlete jim svůj hlas. DH, BA

MF DNES – KRAJ HRADECKÝ – ze dne 21. února 2005 píše:

O Zlatý erb usiluje v kraji čtrnáct měst a obcí

Hradec Králové (ČTK) –Celkem čtrnáct měst a obcí se přihlásilo do letošního krajského kola soutěže Zlatý erb v Hradeckém kraji. Sedm z nich navíc bojuje o ocenění v kategorii nejlepší elektronická služba. Webové stránky a služby úřadů nyní hodnotí odborná porota, která by měla vítěze vybrat do konce února.
„Vyhlášení výsledků krajského kola soutěže připravujeme na začátek března,“ řekla Iva Hejnyšová z Krajského úřadu v Hradci Králové.
V kraji se letos do soutěže přihlásilo šest měst: Dvůr Králové nad Labem, Trutnov, Náchod, Jaroměř, Rychnov nad Kněžnou a Smiřice. O ocenění v soutěži bojuje také osm obecních webových stránek. Soutěže se zúčastní weby Čermné nad Orlicí, Dubence, Mokrého, Olešnice v Orlických horách, Praskačky, Urbanic, Valu a Záměle.
Sedm obecních a městských úřadů se uchází o výhru v kategorii nejlepší elektronická služba, například Praskačka usiluje o výhru se službou webový teploměr, Dvůr Králové nad Labem s katalogem firem a institucí.
V loňském roce soutěže vyhrály krajské kolo webové stránky Hradce Králové, druhé místo obsadil web Náchoda a třetí skončil Trutnov.
Mezi obcemi loni vyhrály Urbanice na Hradecku před Olešnicí v Orlických horách a obcí Mokré na Rychnovsku. Celkem se loni do soutěže přihlásilo devatenáct prezentací měst a obcí z kraje.
Celostátní soutěž Zlatý erb je součástí kampaně Březen – měsíc internetu, porotci v krajích nyní hodnotí zhruba 450 soutěžních stránek a elektronických služeb. Finále se tradičně uskuteční na jarní konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové. Do konce března mohou o ceně veřejnosti v této soutěži hlasovat na internetu i uživatelé celosvětové počítačové sítě.

Zlatý erb 2005 - Cena veřejnosti Královéhradeckého kraje

erb2005.jpg
Dne 29.3.2005 na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje v Hradci Králové převzala paní starostka Blanka Kučerová a paní Dagmar Honsnejmanová, jako zpracovatel webových stránek obce, cenu za největší počet získaných hlasů Královéhradeckého kraje - Cenu veřejnosti.

hosté2.jpg

Ceny předávali: Mgr. Petr Kmoch, člen zastupitelstva Královéhradeckého kraje a předseda výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost, Ing. Iva Hejnyšová, správce internetu a intranetu úseku tvorby a správy GIS KÚ, Jan Savický za Sdružení Zlatý erb.

předání ceny.jpg

Finalisté krajského kola Královéhradeckého kraje na ceremoniálu dne 29.3.2005 za účasti zastupitele kraje Mgr. Petra Kmocha

finalisté3.jpg

Právo (Východní Čechy) ze dne 30.3.2005 píše:

Krajské Zlaté erby už mají své majitele

Cílem soutěže je odpořit modernizaci veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb s využitím internetu. Celostátní soutěž Zlatý erb se letos koná už po sedmé. Je součástí kampaně Březen - měsíc internetu. Celostátní finále se uskuteční začátkem dubna v Hradci Králové na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě.
Specifickou Cenu veřejnosti, kterou neuděluje porota, ale rozhoduje o ní počet hlasů, poslaných uživateli internetu, získala v kraji obec Mokré na Rychnovsku. Obec chce zlepšit přístup obyvatel k síti, a proto hodlá zpřístupnit jeden připojený terminál v místní knihovně. JB, LS (výňatek z článku)

Orlický týdeník ze dne 5.4.2005 píše:

Cena veřejnosti pro Mokré

V úterý 29. března se konalo na Krajském úřadě v Hradci Králové slavnostní předání cen finalistům soutěž Zlatý erb 2005 o nejlepší webové stránky obcí.
V letošním roce byla udělena také Cena veřejnosti za nejvyšší počet zaslaných hlasů návštěvníků webových stránek, kterou si odnesla malá obec z rychnovského okresu, obec Mokré. Webové stránky www.obecmokre.cz se mohou pochlubit nejen vysokou sledovaností, ale také množstvím zajímavých informací, které jsou průběžně aktualizovány.
Cenu při slavnostním ceremoniálu převzala starostka Blanka Kučerová a paní Dagmar Honsnejmanová, zpracovatel webových stránek obce. „Ráda bych touto cestou poděkovala všem návštěvníkům našich webových stránek, kteří svým hlasem podpořili a zviditelnili tak malou obec jako je naše Mokré“, sdělila paní starostka bezprostředně po obdržení ceny, „A doufám, že se naše stránky budou i nadále líbit a budou vždy aktuální“. DH

Kraslice až z Anglie

kraslice.jpg
Místní knihovna v obci Mokré v letošním roce vyhlásila akci nejen pro děti, ale i dospělé „Velikonoční malování kraslic“. Malovaná vajíčka, a nebylo jich málo, celkem 30 kusů, přineslo 17 účastníků – malířů, kteří za své výtvory obdrželi čokoládovou kraslici. Jen jedna kraslice přišla namalovaná na papíře od Fiony M. z Velké Británie, která se pravidelně účastní akcí v Mokrém a za svůj obrázek ji byla také zaslána čokoládová odměna.
A tak malované kraslice v době velikonočních svátků zdobily společenskou místnost v Mokrém. DH

Slet čarodějnic v Mokrém

Čarodějnice se po létech vrátily
V obci Mokré se v letošním roce rozhodli , že po několika letech opět obnoví starodávnou tradici, pálení čarodějnic. Přípravu si vzali na starost někteří zastupitelé, kterým pomohli i místní občané. Obec jako pořadatel a hlavní sponzor pro děti zakoupila lampiónky a drobné sladkosti, a hlavně každá čarodějnice a čaroděj předem obdrželi osobní pozvánku, kterou museli potvrdit jejím vymalováním.
Ceny do soutěží věnovali hlavně místní podnikatelé a firmy, kteří nakoupili spousty sušenek, bonbónů, žvýkaček, na opékání párky a další drobné dárky.
Na sobotní odpoledne byly pro čarodějnice a čaroděje připraveny soutěže jako házení míčkem na cíl, skákání v pytlích, přetahování lanem, vrtění v kruhu a také soutěž o nejhezčí čarodějnici, čarodějnický kostým a také třeba o nejmenšího čaroděje.
A tak se v pozdním odpoledni sešlo víc než dvacet malých i velkých čarodějnic a čarodějů, kteří průvodem obcí za zvonění kouzelného zvonečku, dávali všem na vědomí, že doba kouzel a čar je opět tu.
Na místním hřišti si pak čarodějnice a čarodějové zasoutěžili a měli radost z každé výhry, z každého dárku, který nakonec získali všichni. Večer bylo pro soutěžící nachystáno opékání párků a na závěr za svitu lampiónků společně všichni upálili čarodějnice na ohni.
Byl krásný, poslední dubnový den, který udělal radost nejen všem dětem, ale i jejich rodičům a známým, kteří se přišli jen podívat a odpočinout si od všedních starostí. Odměnou jim byla radost dětí, které spokojené a šťastné odcházely spát s tím, že příští rok se tento pohádkový den plný kouzel zase vrátí.

foto čarodějnic.jpg

foto1.jpgfoto2.jpgfoto3.jpgfoto4.jpg

foto5.jpgfoto6.jpgfoto7.jpgfoto8.jpg

foto9.jpgfoto10.jpgfoto11.jpgfoto12.jpg

foto13.jpgfoto14.jpgfoto15.jpgfoto16.jpg

foto17.jpgfoto18.jpgfoto19.jpgfoto20.jpg

foto21.jpgfoto22.jpgfoto23.jpgfoto24.jpg

foto26.jpgfoto27.jpgfoto28.jpgfoto29.jpg

foto30.jpgfoto31.jpgfoto32.jpgfoto33.jpg

foto34.jpgfoto35.jpg

Poděkování sponzorům

Obecní úřad Mokré děkuje všem sponzorům, kteří věnovali ceny na
„ Pálení čarodějnic“ v Mokrém

ATLAS spol. s r. o.
HEJDUK SPORT
MATRIX a.s.
TUPPEWARE
Manželé Čihákovi
Roman Honsnejman
Petr Horák
Manželé Křepelovi
Manželé Luňáčkovi
Miluše Pfeiferová
Martin Tomek

Orlický týdeník č. 51 ze dne 19.7.2005 píše:

MOKRÉ – Po loňském ročníku letos podruhé pořádá knihovna v Mokrém za sponzorství obce „Prázdninové malování“.

„Tématem je Můj nejhezčí zážitek z prázdnin. Tentokrát mohou soutěžit nejen naše děti, ale i mládež a dospělí, kategorie pak stanovíme později. Jedinou podmínkou je čtvrtka formátu A4, výtvarné náčiní si malíři a kreslíři mohou zvolit dle svého výběru. Na zadní stranu čtvrtky je zapotřebí uvést jméno, bydliště a věk, uzávěrka je 1. září, výkresy se odevzdávají v knihovně,“ řekla nám knihovnice a pracovnice OÚ v Mokrém Dáša Honsnejmanová.
Cenu veřejnosti určí hlasovací lístky, cenu odbornou porota ve spolupráci se ZUŠ Opočno. Výtvarné práce budou vystaveny na obecním úřadě a v místním obchodě. Hlavní cenou je knižní encyklopedie a návštěva mokerské knihovny po celý rok zdarma. Výtvarníci, snažte se! ba

Orlický týdeník č. 58 ze dne 26.8.2005 píše:

Svitla naděje

MOKRÉ - Je všeobecně známo, že malé obce pomalu, ale jistě stárnou. Ale v Mokrém svitla naděje. Zatímco v loňském roce nepřivítali žádného nového občánka, letos už dva. Šimon se narodil v červnu, Ondřej v srpnu. ISM,ba

Mokerské posvícení

Sobota dne 27.8.2005
Fotografie místního hřiště a návštěvníků

obr1.jpgobr2.jpgobr3.jpgobr4.jpg

obr5.jpgobr6.jpgobr7.jpg

Sportovní soutěže dětí

obr1.jpgobr2.jpgobr3.jpgobr4.jpg

obr5.jpgobr6.jpgobr7.jpgobr8.jpg

obr9.jpgobr10.jpgobr11.jpgobr12.jpg

obr13.jpgobr14.jpgobr15.jpgobr16.jpg

obr17.jpgobr18.jpgobr19.jpgobr20.jpg

obr21.jpgobr22.jpgobr23.jpgobr24.jpg

obr25.jpg

Poslední přípravy před zápasem

obr1.jpgobr2.jpgobr3.jpgobr4.jpg

obr5.jpgobr6.jpg

Přátelské utkání Mokré - Čánka

obr1.jpgobr2.jpgobr3.jpgobr4.jpg

obr5.jpgobr6.jpgobr7.jpgobr8.jpg

obr9.jpgobr10.jpgobr11.jpg

Orlický týdeník č. 60 ze dne 2.9.2005 píše:

Obnovení hřiště s posvícením

Posvícení je v každé vesnici vždy velkou událostí. A tak i v Mokrém, po několikaleté pauze, zásluhou místní mládeže, rodičů dětí a podnikatelských firem, se tato tradice snad podařila obnovit.
Vše začalo velkou chutí a elánem obnovit a zrekonstruovat místní hřiště, což se částečně již podařilo. Za velké finanční podpory obce, sponzorských darů místních i přespolních podnikatelů, se mládež pustila do práce. Na začátku byly jen brigádnické hodiny a na konci malé fotbalové a tenisové hřiště.
A tak se tedy na poslední srpnový posvícenský víkend těšily hlavně všechny děti a mokerští fotbalisté, kteří uspořádali první přátelský fotbalový zápas s vedlejší obcí Čánkou.
Odpoledne začalo sportovními hrami pro děti, které si vzala na starost paní A. Fedorová. Odměnou jim byly drobné sladkosti, které věnovala obec a místní podnikatelé. Vyvrcholením odpoledne se stal přátelský fotbalový zápas za nadšeného fandění všech diváků. Ale tím zábava daleko neskončila. Až do večerních hodin se všichni návštěvníci bavili a užívali si posledního prázdninového sluníčka a pohody. HS

Orlický týdeník č. 68 ze dne 30. září 2005 píše:

MALOVÁNÍ NA INTERNETU

V Mokrém zahájili školní rok opět malováním dětí a tentokrát se přidali i dospělí. Soutěžních obrázků se sešlo celkem 18, z toho 14 výkresů od dětí ve věku 4 – 13 let. Letošním tématem bylo „Můj nejhezčí prázdninový zážitek“ a zážitky jsou opravdu zajímavé.
Hlasování o ten nejhezčí bude opět probíhat pomocí hlasovacích lístků a občané můžou hlasovat nejdříve na obecním úřadě a potom v místním obchodě. Nové je však hlasování na internetu, kde jsou obrázky vystaveny na www.obecmokre.cz – oddíl Knihovna – Soutěže,akce - rok 2005. Hlasování se tedy může zúčastnit každý, třeba i vy. DH

HUBERT NADVAKRÁT

Rokytnice, Mokré – Jezdecké oddíly končí svou sezonu a v sobotu 1. října odstartují hned dvě Hubertovy jízdy.
V 10 hodin vyrážejí na trasu okolím Rokytnice, Pěčína, Slatiny a Panského pole přátelé a příznivci jezdeckého klubu SK Wiyrhanea Rokytnice v Orlických horách. O hodinu později se na loveckou jízdu okolím Mokrého vydají přátelé koní kolem stáje Lucie Mokré. Odpoledne v obou případech bude věnováno sportovním soutěžím, oceněním jezdců a koní a samozřejmě přátelskému posezení. ba

Jubilejní X. Hubertova jízda v Mokrém

Sobota 1. října 2005

V sobotu 1. října 2005 se v Mokrém konal již X. ročník Hubertovy jízdy neboli hon na lišku na koních, na který se těšili všichni milovníci koní a především děti. Již od 10 hodin dopoledne se scházeli všichni účastníci i hosté u Stáje Lucie v Mokrém. Celkem přijelo 27 koní a hostů nepočítaně. Ani počasí nezklamalo, sluníčko celý den příjemně hřálo.
Než koně s jezdci vyjeli na hon, starostka obce Mokré paní Blanka Kučerová vyhlásila první cenu o nejhezčího koně, popřála všem dobrou jízdu a pěkný den. Poté byli zapsáni jezdci, kteří se nominovali na hlavní závod o broušený pohár obce Mokré. Podmínkou účasti v tomto závodě je vyskočit na koně bez cizí pomoci. Hon na lišku byl odstartován.
Na celé trase byly pro koně připraveny různé překážky a téměř na závěr si jezdci s koňmi zabojovali v závodě o tu nejlepší cenu, pohár obce. U stáje na všechny čekaly ještě další soutěže, jízda zručnosti, slalom a parkur. Po slavnostním vyhlášení vítězů pak už na všechny čekalo občerstvení a dobrá zábava.
Něco málo k historii Stáje Lucie, kterou založili v roce 1996 společně pan Jiří Tomek s rodinou. Otevření této stáje samozřejmě předcházela spousta obětavé práce, času a hlavně lásky ke koním. Začátky byly těžké, při stavbě stáje pomáhala celá rodina a přátelé. K dnešnímu dni už má Stáj Lucie své stálé místo v Mokrém. Stáj je pojmenovaná po první vnučce pana Tomka Lucii, která také získala po svém dědovi i otci lásku ke koním a v tento jubilejní den jela svou první Hubertovu jízdu, zatím jen na poníkovi.
Hubertova jízda tak patří k neatraktivnějším společenským událostem v obci a doufáme, že její tradice bude i nadále pokračovat. DH
(Orlický týdeník č. 70 ze dne 7. října 2005)

Fotografie z celé Hubertovy jízdy je možné shlédnout v oddíle Spolky.

Hubert 2006

lucka tomková_.jpg

kočár_.jpglucka_.jpgnejhezčí kůń_.jpgnikola_.jpg

Orlický týdeník č. 75 ze dne 25.10.2005 píše

PRVNÍ VÍTÁNÍ

MOKRÉ – Pátek 21.10.2005 byl obzvláště slavnostní – v obci se uskutečnilo vítání občánků, které se do historie Mokrého zapíše tučným písmem jako úplně první.
Než se obec Mokré osamostatnila, malí občánkové byli do svého života přivítáni v Opočně, ale s novou samostatností obce se tyto akce již nekonaly. A tak se ženy na obecním úřadě dohodly, že by nebylo od věci tuto krásnou a milou tradici v Mokrém zavést. A jelikož se v letošním roce narodila dvě miminka, důvod byl hned dvojnásobný.
Malý Šimon a Ondřej měli tu čest být prvními přivítanými občánky Mokrého, kterého se zúčastnili spolu s jejich rodiči také nejbližší příbuzní, ale i občané obce, kteří si tuto událost nenechali ujít. Úvodem jim do života zazpívala slečna Věra Faltusová, studentka z Mokrého a paní starostka je oficielně přivítala do naší malé obce. Kluci jsou sice ještě malí, ale dárky, které dostali, je časem určitě potěší a snad jim zůstanou na památku po celý život. DH

Dále zveřejněno: Regionální šestinedělník Nudle č. 3/2005

vítání 1.jpgvítání 2.jpgvítání 3.jpg

Prázdninové malování

Prázdninové malování v Mokrém má své vítěze!

V obci Mokré i v letošním roce probíhalo prázdninové malování a tentokrát nejen dětí. Téma „Můj nejhezčí zážitek z prázdnin“ nebylo nijak lehké, ale do soutěže odevzdalo své výtvory celkem 14 dětí v kategoriích 4-8 let a 9-13 let a 4 dospělí.
Hlasování probíhalo podobně jako v loňském roce, kdy byly výkresy postupně vystaveny na obecním úřadě a v místním obchodě, pomocí hlasovacích lístků. Hlasovat tak mohl prakticky každý, kdo šel okolo. Hlasování se poprvé také uskutečnilo i přímo na webových stránkách obce a závěrečné sčítání lístků ukázalo, že hlasovali lidé i ze sousední Moravy. Celkem hlasovalo 90 občanů, kteří odevzdali 261 hlasů.
Slavnostní předání cen probíhalo 21.10.2005, kdy byla předána hlavní Cena veřejnosti a Cena ve spolupráci se ZUŠ Opočno. Hlavním pořadatelem této akce je místní knihovna, která ve spolupráci s obcí věnovala dětem knihy, kreslící potřeby a také scoubidou, což v tomto případě není jistě náhoda. Děti se však radovaly i z dalších drobných dárků, které věnovali sponzoři.
A vítězové?
Cenu ZUŠ v kategorii 4 – 8 let získal již podruhé Pavel Vávra a v kategorii 9 – 13 let Markéta Honsnejmanová. Cenu veřejnosti v kategorii 4 – 8 let získala Monika Hrubá s 26 hlasy, v kategorii 9 – 13 let již podruhé Nikola Pfeiferová s 31 hlasy a v kategorii dospělých Dagmar Honsnejmanová s 44 hlasy.
Vítězové ve všech kategoriích získávají také tradičně hrneček se svým výtvorem a zároveň roční návštěvu místní knihovny zdarma. Výkresy a fotografie z průběhu tohoto odpoledne je možné shlédnout na webových stránkách obce Mokré www.obecmokre.cz, v oddíle Knihovna. Slavnostního vyhlášení výsledků se zúčastnila také paní senátorka ing. Václava Domšová, která opět po roce přijala pozvání do Mokrého. DH

Zveřejněno: Orlický týdeník č. 76 ze dne 1.11.2005
Regionální šestinedělník Nudle č. 3/2005

malování 1.jpgmalování 2.jpg

Noviny Rychnovska ze 14.11.2005 píší

Návrat bludiček do Mokrého

V obci na Rychnovsku obnovili po letech opět tradici "bludiček". Jak prozradila pracovnice zdejší knihovny Dáša Honsnejmanová, objevila zcela náhodou jejich stopu ve staré čítance z roku 1937. Zde se psalo, že kdysi dávno bývaly v Mokrém rozsáhlé rašelinové bažiny, po nichž dostala obec i své jméno.
„Jak se v článku psalo, bažiny bývaly, zejména po dešti, velice zrádné, a tak zde podle pamětníků nemohly chybět ani bludičky," vypráví knihovnice.
Mokřady, které v rámci rozsáhlé cílené meliorace vzaly později za své, se v obci začaly znovu objevovat. "Je tedy naděje, že by se do kraje vrátily opět i bludičky,"oby objasnila Honsnejmanová, jak ji napadlo uspořádat výtvarnou soutěž s poetickým tématem, která se pod názvem "Hledá se ztracená bludička" poprvé konala již v loňském roce.
"Zúčastnit se může každý, kdo žije v Mokrém nebo má k obci nějaký vztah a podařilo se mu "zahlédnout" ve zdejších lesích nějakou tu nadpřirozenou bytůstku, lákající pocestné do močálů. Je to výtvarná soutěž, dávající prostor hlavně fantazii všech soutěžících," doplnila. Již v loňském roce byli pořadatelé příjemně překvapeni pracemi, kde si soutěžící kromě podoby přiřadili i jméno bytosti. A tak se mezi celkem třinácti strašidýlky objevily názvy jako - bludička ohnivá či vodní, Mokřinka, bludice mokerská a také jeden zástupce zahraničních pohádkových postav, Puškvorec, jehož zdobily špičaté elfí uši.
Jak organizátorka dodala, hotová výtvarná díla letošního ročníku se odevzdávají v místní knihovně nejpozději do 30. listopadu. Každý ze zúčastněných dostane malý dárek. "Všechny letošní i loňské portréty bludiček budou vystaveny na Obecním úřadě v Mokrém a pro zájemce budou také k nahlédnutí na webových stránkách obce. Veřejné hlasování o nejkrásnější bludičku, do kterého se bude moci zapojit každý, kdo bude mít chuť, bude probíhat celý měsíc prosinec," potvrdila knihovnice. Jak vzkázala na závěr všem zúčastněným, bludičky jsou již dnes ohroženým druhem, a tak díky všem, kdo svým hlasem podpoří jejich existenci. JER

Výstava na obecním úřadě:

Výstava1.jpgVýstava2.jpgVýstava3.jpg

Beseda s mořeplavce panem Petrem Ondráčkem pod názvem "Před přídí mys Horn"

Dne 25.11.2005
se v místním společenském sále konala beseda s mořeplavcem panem Petrem Ondráčkem. Povídání o jeho plavbě k mysu Horn bylo velmi zajímavé
V knihovně si můžou zájemci o této plavbě zapůjčit i cestopisnou knihu.

Beseda1.jpgBeseda2.jpgBeseda3.jpg

Mikuláš v Mokrém

Již v neděli 4.12.2005 navštívil Mokré Mikuláš s andělem a také čerti. Obešli všechny hodné děti a rozdali dárečky.
Všechny děti v Mokrém do 15 let obdrželi od obce sladké mikulášské pochutnání.... Vánoční balíčky zbyly i pro starší občany nad 70 let, kterým jako každý rok udělaly radost.

Mikuláš1.jpgMikuláš2.jpgMikuláš3.jpgMikuláš7.jpg

Dárky pro dětiMikuláš5.jpgDárky pro důchodce

Hledá se čert!

Regionální šestinedělník NUDLE za laskavého přispění GENERALI GROUP uspořádal výtvarnou soutěž pro děti "o nejpovedenějšího čerta"
Zahájení výstavy se konalo 10. prosince 2005 v rámci Mikuláše v Opočně, kde byli pro všechny dětské návštěvníky připraveny drobné dárky od GENERALI GROUP, jako omalovánky, pastelky, balónky, bonbony a další drobnosti.
Za obec Mokré zde vystavovaly své obrázky čertů Petra Pavlová a Eliška Jehličková.
Výstava byla velmi zajímavá, celkem se sešlo víc jak 250 výtvarných zpracování čertů a tak se bylo na co dívat. Do stanu s obrázky občas zavítali i skuteční čerti, kteří se přišli podívat na portréty pekelníků a hledali ten svůj.

Další obrázky z výstavy jsou na na webových stránkách Nudle: www.nudle.unas.cz

Obrázek Petry PavlovéObrázek Elišky JehličkovéVystavené obrázkyCelkový pohled

Stan s vystavenými obrázkyBalónky pro dětiHlavní čertCelkový pohled

Orlický týdeník ze dne 23.12.2005 píše:

Jak se hledají čerti?

Jak se hledají čerti….tak o tom by mohly vyprávět děti z Opočna, Dobrušky a okolí, které se o to snažily celý listopad. Tuto zajímavou výtvarnou soutěž pro děti připravil regionální šestinedělník Nudle, za přispění i dalších sponzorů. A že děti rády malují a hlavně rády soutěží, to vědí nejlépe v Mokrém, kde i letos proběhly dvě malířské soutěže. Jedna o zážitcích z prázdnin a druhá neméně zajímavá, hledání bludiček v mokerských bažinách.
A snad právě proto, napadlo pořadatele, že pohádkových postav bude v našem kraji mnohem víc. A které to jsou? Přeci čerti! Nakonec vždy v předvánoční čas jich nejvíce zavítá do Opočna. A tak výstava, která se zde konala v rámci vánočních oslav, dne 10. prosince, měla velký úspěch. Obrázků, plastik a dalších ztvárnění čertů se sešlo víc jak 250 a návštěvníkům se líbily.
Výstava čertů probíhala přímo na opočenském náměstí celé mrazivé odpoledne, ale ani zima návštěvníky neodradila od prohlídky a největší odměnou pořadatelům bylo, když právě děti, které našly toho svého čerta a daly mu svou podobu, přivedly své rodiče a s nadšením ukazovaly svoje dílo.
Co říci na závěr? Že v dnešní přetechnizované době by si každý měl najít trochu času a vrátit se spolu s dětmi do světa kouzel a fantazie. Děti tu cestu dobře znají….. DH

Menu

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně archiv.obecmokre.cz

Registrujte se zde

Soutěž o Nejkrásnějí obec Čech a Moravy!

2. místo v kategorii obcí získala obec Mokré!

Soutěž czregion.jpg

Prezentace obce na portále Cestujeme po ČR

Aspida.png

CERTIFIKÁTY

Odpadový Oskar Mokré diplom 1 web (2).jpg

Certifikát Den českých vlajek 2018 web.jpg

Chcete přijímat aktuální zprávy z našich stránek?

Můžete se zaregistrovat anonymně v oddíle:

Aktuality

Prezentační materiály

Pohlednice, knihy, záložky -

k zakoupení v knihovně

http://www.obecmokre.cz/kronika/index.php?nid=4986&lid=cs&oid=685184

http://www.obecmokre.cz/kronika/index.php?nid=4986&lid=cs&oid=2051146

Mokré kniha obálka jpg.jpg

http://www.obecmokre.cz/knihovna/index.php?nid=3396&lid=cs&oid=3582478

Mokersky receptar - titulni strana na pozvánku uprv.jpg

Další prodej zde:

Co u nás koupíte

 

 

14. 6. Roland

Zítra: Vít

Kontaktní údaje

Obec Mokré
Mokré 12
517 71 České Meziříčí

E: posta@obecmokre.cz
Tel: 494 661 294
Tel: 601 339 859

IČ: 00579131
ID: q43a56s

Další kontaktní údaje

Úřední hodiny

Úřední hodiny:
Středa 14.00 - 16.00
Čtvrtek 17.00 - 19.00 knihovna do 20.00 hodin

Organizační struktura úřadu

ČÍSLO ÚČTU

3236269309/0800               Česká spořitelna

Tisňové linky

150 - Hasiči
155 - Záchranka
158 - Policie ČR
112 - Tísňová linka

Databáze ztrát a nálezů

 eztraty.cz.png

 

Orlický net - logo.png

Doteky naděje logo.jpg

Turistický suvenýr knihovny U Mokřinky No. 1266

Mokré turistický suvenýr No. 1266.png

Nástěnka

 Letáček na prodej knihy receptář.jpg

Jak zacházíte s odpadem?
a) Poctivě odpad třídím
  
 413
b) Třídím, ale nejsem důsledný/á
  
 269
c) Netřídím vůbec
  
 935

Návštěvnost stránek

523096