Drobečková navigace

Úvod > Ze života našich obyvatel > Svatba po létech

Svatba po létech

Rok 2017 - Smaragdová svatba

Oslava 55 let společného života

55 let společného života se slaví "Smaragdovou svatbou".

Smaragd - temně zelená barva tohoto kamene připomíná pohled do tůně hluboké tak, jak hluboký cit trvá mezi partnery.

Dne 27.10.2017 společně s manželi Janou a Ladislavem Dubovými oslavili,za obec Mokré starostka obce Blanka Kučerová a kronikářka obce Dagmar Honsnejmanová, 55 let jejich společného života.  Tentokrát jsme přijali pozvání k Dubom. Venku bylo opravdu nevlídno, sychravo, mrholilo, ale uvnitř u krbovek bylo teplíčko a vládla pohodová atomosféra. Nechyběla svatební kytice, pamětní listina a drobné dárky. A samozřejmě také přípitek na zdraví a další společná léta. Nakonec se všichni podepsali do Pamětní knihy kroniky obce Mokré.

Manželům Dubovým přejeme do dalších společných let mnoho zdraví a pohody!

Pamětní listina Dubovi 2017.jpg

 Smaragdová svatba Dubovi 2017 (2).JPG

Smaragdová svatba Dubovi 2017 (1).JPG Smaragdová svatba Dubovi 2017 (3).JPG Smaragdová svatba Dubovi 2017 (4).JPG
Smaragdová svatba Dubovi 2017 (5).JPG Smaragdová svatba Dubovi 2017 (6).JPG Smaragdová svatba Dubovi 2017 (2).JPG

Rok 2017 - Smaragdová svatba

Oslava 55 let společného života

55 let společného života se slaví "Smaragdovou svatbou".

Smaragd - temně zelená barva tohoto kamene připomíná pohled do tůně hluboké tak, jak hluboký cit trvá mezi partnery.

Dne 21.4.2017 obec Mokré a knihovna U Mokřinky pozvala na malou oslavu jejich významného výročí manžele Václavu a Jaroslava Drašnerovi. Společně s jejich rodinou jsme strávili příjemné odpoledne. Nechyběl svatební stůl i s dortem a svatební kyticí, myrthové mašličky (tentokrát smaragdové) a hlavně dobrá nálada i okamžik dojetí.

Manželé Drašnerovi obdrželi Pamětní listinu a Domovské listy, které jim zaručují právo domovské v obci Mokré. Tyto listiny jsou originální a číslované, jeden výtisk obdrží jubilant a druhý zůstavá v kronice obce. Předání dárků a slova se ujaly starostka Blanka Kučerová a kronikářka Dagmar Honsnejmanová.

Svatbu zorganizovala kronikářka obce Dagmar Honsnejmanová, výzdobu připravila s paní Věrou Hrubou. Občerstvení pomohly připravit Věra Faltusová, Blanka Kučerová, Věra Hrubá a Dagmar Honsnejmanová.

Manželům Drašnerovým přejeme do dalších společných let mnoho zdraví a pohody!

Pozvánka Drašnerovi.jpg

Smaragdová svatba 21.4.2017 Drašnerovi (10).JPG

Smaragdová svatba 21.4.2017 Drašnerovi (1).JPG Smaragdová svatba 21.4.2017 Drašnerovi (2).JPG Smaragdová svatba 21.4.2017 Drašnerovi (4).JPG
Smaragdová svatba 21.4.2017 Drašnerovi (5).JPG Smaragdová svatba 21.4.2017 Drašnerovi (7).JPG Smaragdová svatba 21.4.2017 Drašnerovi (9).JPG

Fotografovala Dagmar Honsnejmanová

Rok 2012 - Zlatá svatba

Oslava 50 let společného života

Zlatá svatba srpen 2012

Zlatá svatba, 50 let společného života, to už je opravdu dlouhý čas, který si zaslouží velkou oslavu. A tak se na konci srpna v Mokrém sešla celá rodina Jany a Ladislava Dubových (20.10.1962 - 20.10.2012), kteří si právě před padesáti léty řekli své ano.

Popřát jim za obec přišly starostka Blanka Kučerová a kronikářka Dagmar Honsnejmanová. Nechyběla svatební kytice, svatební dort ani svatební dary a také společné svatební foto, které jim bude tuto společnou chvíli dlouho připomínat. Ale tím nejdůležitějším byla radost těch nejbližších, a tak nechyběly ani slzičky.

Zlatá svatba srpen 2012 Zlatá svatba srpen 2012 Zlatá svatba srpen 2012
Zlatá svatba srpen 2012 Zlatá svatba srpen 2012 Zlatá svatba srpen 2012

Manželům Dubovým bychom tímto ještě jednou chtěli popřát hodně zdraví, pohody, lásky a štěstí v dalších společných letech.

Zlatá svatba srpen 2012

Rok 2012 - Zlatá svatba

Oslava 50 let společného života

Zlatá svatba březen 2012

Přesně před 50 lety, 24.3.1962, si společné ANO řekli Václava a Jaroslav Drašnerovi z Mokrého. Obec Mokré a Knihovna U Mokřinky jim při této výjimečné slavnostní příležitosti připravili, přesně na den, svatební obřad, kdy si Václava a Jaroslav znovu vyměnili zlaté prstýnky a obnovili svůj manželský slib za přítomnosti všech svých nejbližších.

Zahájení se ujala starostka obce Blanka Kučerová, která krátce hovořila o manželství a také o jejich seznámení v Mokrém před 54 lety. Láska na první pohled je provázela celý život, společně s jejich dětmi, Václavou a Jaroslavem, pěti vnoučaty - Martinem, Maruškou, Soňou, Honzou a Anetou a třemi pravnučkami - Natálkou, Sárou a Deniskou. Manželé si přede všemi řekli své druhé ANO a všichni se společně zapsali do Pamětní knihy obce Mokré.

Při tom jim zahrála na flétnu Maruška Horáková, která také pomáhala při svatebním obřadu.

Zlatá svatba březen 2012

Celá rodina vzala tento slavnostní akt velice vážně a připravila oslavencům nádherný svatební den. Svatebčané přijeli do klubu auty ozdobenými mašlemi a s patřiným houkáním, jak je tu zvykem. Na závěr nechybělo házení rýží pro štěstí a společné focení.

Fotila: Kateřina Honsnejmanová

Kamera: Mirek Andrš z Přepych

Tuto významnou událost dále podpořili:

  • Květinka Sandra Opočno - Jana Jarkovská - zapůjčení a výroba svatební dekorace

Poděkování za pomoc při organizaci patří: Věře Hrubé, Dagmar Honsnejmanové a Lukáši Honsnejmanovi.

Fotografie si můžete prohlédnou zde: Zlatá svatba březen 2012

Rok 2012 - Železná svatba

Oslava 65 let společného života aneb.....

Železo je tak pevný kov, že jen k pouhému ohnutí je třeba extrémně vysokých teplot....

Před 65 lety, přesně 8.2.1947, si společné ANO řekli Jarmila a Bedřich Bláhovi z Mokrého. Obec Mokré a Knihovna U Mokřinky jim při této výjimečné slavnostní příležitosti připravili (11.2.2012)malý svatební den, úplně se vším všudy. Nechyběla svatební kytice, koláče, dort, mašličky i svatební pochod. Manželé si znovu před svědky, svojí rodinou a přáteli, řekli své druhé ANO, vyměnili si snubní prstýnky a dali si své "první" novomanželské políbení.

Zahájení se ujaly Dagmar Honsnejmanová, kronikářka obce, básní Josefa Václava Sládka - Máme se rádi a starostka obce Blanka Kučerová, která krátce hovořila o manželství manželů Bláhových a především vznesla nejdůležitější otázku, na kterou paní Jarmila i pan Bedřich odpověděli "ANO" a stvrdili ho svým podpisem v Pamětní knize Mokré. To vše jim s radostí dosvědčili svědkové manželé Dagmar a Roman Honsnejmanovi a starostka obce.

Kulturní program si pro ně připravili:

  • Maruška Horáková - flétna
  • Sára Žabenská - flétna a zpěv
  • Věra Faltusová ml. - zpěv (doprovod na klávesy Patrik Kolenec)
  • Šimon Franc - přednes

Pak už následoval přípitek,  gratulace, předávání svatebních darů, objímání a především radost.

U svatebního stolu se povídalo i vzpomínalo. Šedesát pět let je dlouhá doba a manželé s úsměvem vzpomínali na všechny radosti i starosti, bez kterých se život neobejde. Nakonec společně rozkrojili svatební dort a připili si na zdraví z novomanželských číší.

Manželům Bláhovým ze srdce přejeme především hodně zdraví, štěstí a pohody, ale také, aby je i nadále neopouštěl jejich optimismus, dobrá nálada a radost ze života. A aby jim, když budou plakat, tekly jen slzy štěstí, jako tomu bylo dnes.

Železná svatba

Fotil: Lukáš Honsnejman

Kamera: Mirek Andrš z Přepych

Tuto významnou událost dále podpořili:

  • T-Mobile prostřednictvím Nadace VIA - finanční příspěvek
  • Pekárna Marta Dobruška - dodání svatebních koláčů
  • Květinka Sandra Opočno - Jana Jarkovská - zapůjčení a výroba svatebních dekorací
  • Renata Krejčová Mokré - svatební dort

Poděkování patří: Věře Hrubé, Lucii Tomkové, Dagmar Honsnejmanové, Romanu Honsnejmanovi za zrealizování celé akce a také za vyhřátí společenské místnosti :-) kde zamrzlo v těchto abnormálně mrazivých dnech topení.

Fotografie si můžete prohlédnout zde: Železná svatba

Rok 2011 - Smaragdová svatba

55 let společeného života dne 22.12.2011 oslavili manželé Hana a Zdeněk Žďárští, s kterými jsme před lety slavili Zlatou svatbu. Pět let uplynulo jako voda a dnes na konci roku 2011 jsme se společně sešli u Smaragdové.

Smaragd je zelený kámen, o kterém se praví, že temně zelená barva tohoto kamene připomíná pohled do tůně hluboké tak, jak hluboký cit trvá mezi partnery.

Na návštěvu se za nimi vypravily starostka obce Blanka Kučerová, místostarostka Věra Faltusová st. a kronikářka Dagmar Honsnejmanová. U této slavnostní chvíle nechyběl ani redaktor Rychnovského deníku. Manželé obdrželi od obce drobné dárky, Pamětní listinu, u příležitosti tak významného jubilea Domovské listy, svatební poháry a v neposlední řadě paní Hana i svatební kytici. Byl to příjemný večer, při kterém se hlavně vzpomínalo.

Tuto významnou událost dále podpořili:

  • T-Mobile prostřednictvím Nadace VIA - finanční příspěvek

Smaragdová svatba 2011

Smaragdová svatba 2011 Smaragdová svatba 2011
Smaragdová svatba 2011 Smaragdová svatba 2011 Smaragdová svatba 2011
Smaragdová svatba 2011 Smaragdová svatba 2011 Smaragdová svatba 2011

Smaragdová svatba 2011

Rok 2008 - Smaragdová svatba

55 let společného života dne 4.7.2008 oslavili manželé Rejchrtovi. Kronikářka obce Dagmar Honsnejmanová pro ně připravila pamětní listinu a spolu s paní starostkou Blankou Kučerovou, místostarostkou Natašou Čihákovou, jim popřály ještě mnoho roků společného života ve zdraví a pohodě a předaly jim další drobné dárky . Samozřejmě nechyběla květina.

Rok 2007 - Diamantová svatba

60 let společného života dne 8.2.2007 oslavili manželé Bláhovi. Obecní úřad a Knihovna U Mokřinky pro ně připravila 10.2.2007 malé posezení spojené s vítáním nových občánků v naší obci. Příjemné odpoledne proběhlo se vzpomínáním na mladá léta za doprovodu oblíbených písní oslavenců, písní Karla Gotta.....a hlavně Věry Špinarové.... Jednoho dne se vrátíš.....

Program si připravila Andrejka Mikačová, která přednášela básničky a slečna Věra Faltusová s písní.

Auto svatebčanů

Auto svatebčanů
Pamětní listina Oslavenci
Gratulace paní starostky Gratulace paní starostky
Podpis do pamětní knihy Podpis do pamětní knihy Podpis do pamětní listiny
Gratulace Gratulace Gratulace
Gratulace Gratulace Gratulace
Gratulace Gratulace Věra Faltusová zpěv
Gratulace Gratulace nejlepší čtenářky knihovny Gratulace dětí
Gratulace dětí Gratulace kronikářky Gratulace kronikářky
Gratulace Gratulace Gratulace
Přípitek Přípitek Přípitek
Svatební dort Svatební dort
Krájení dortu Krájení dortu Krájení dortu
Svatební povídání Svatební hosté Svatební hosté
Rodina Manželé Bláhovi Dárek od rodiny
Svatební tanec Svatební tanec Svatební tanec
Svatební tanec Svatební tanec Svatební tanec
Svatební tanec Společné svatební foto Společné svatební foto

Rok 2006 - Zlatá svatba dvakrát...

50 let společného života oslavili v prosincových dnech 2006 hned dvoje manželé a shodou okolností se před půl stoletím brali ve stejný den.....

Manželům Žďárským a manželům Hladným obecní úřad přichystal dne 21.12.2006 malé posezení se vzpomínáním a příjemným povídáním.....o životě před léty, ale i o životě dnes.....

Malé dárky pro vzpomínku
Společné foto Gratulace Gratulace
Gratulace paní starostky Manželé Hladní Manželé Žďářští
Povídání Přípitek Společné povídání
Orchidej pro dámy

 

 

 

 

Menu

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně archiv.obecmokre.cz

Registrujte se zde

Soutěž o Nejkrásnějí obec Čech a Moravy!

2. místo v kategorii obcí získala obec Mokré!

Soutěž czregion.jpg

Prezentace obce na portále Cestujeme po ČR

Aspida.png

CERTIFIKÁTY

Odpadový Oskar Mokré diplom 1 web (2).jpg

Certifikát Den českých vlajek 2018 web.jpg

Chcete přijímat aktuální zprávy z našich stránek?

Můžete se zaregistrovat anonymně v oddíle:

Aktuality

Prezentační materiály

Pohlednice, knihy, záložky -

k zakoupení v knihovně

http://www.obecmokre.cz/kronika/index.php?nid=4986&lid=cs&oid=685184

http://www.obecmokre.cz/kronika/index.php?nid=4986&lid=cs&oid=2051146

Mokré kniha obálka jpg.jpg

http://www.obecmokre.cz/knihovna/index.php?nid=3396&lid=cs&oid=3582478

Mokersky receptar - titulni strana na pozvánku uprv.jpg

Další prodej zde:

Co u nás koupíte

 

 

18. 5. Nataša

Zítra: Ivo

Kontaktní údaje

Obec Mokré
Mokré 12
517 71 České Meziříčí

E: posta@obecmokre.cz
Tel: 494 661 294
Tel: 601 339 859

IČ: 00579131
ID: q43a56s

Další kontaktní údaje

Úřední hodiny

Úřední hodiny:
Středa 14.00 - 16.00
Čtvrtek 17.00 - 19.00 knihovna do 20.00 hodin

Organizační struktura úřadu

ČÍSLO ÚČTU

3236269309/0800               Česká spořitelna

Tisňové linky

150 - Hasiči
155 - Záchranka
158 - Policie ČR
112 - Tísňová linka

Databáze ztrát a nálezů

 eztraty.cz.png

 

Orlický net - logo.png

Doteky naděje logo.jpg

Turistický suvenýr knihovny U Mokřinky No. 1266

Mokré turistický suvenýr No. 1266.png

Nástěnka

 Letáček na prodej knihy receptář.jpg

Jak zacházíte s odpadem?
a) Poctivě odpad třídím
  
 389
b) Třídím, ale nejsem důsledný/á
  
 248
c) Netřídím vůbec
  
 902

Návštěvnost stránek

522878