Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Události, akce (archiv) > Události - rok 2004

Události - rok 2004

Soutěž „Zlatý erb“ o nejlepší webové stránky – kategorie obce

Dne 9.3.2004 převzali zástupci obce Mokré na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje v Hradci Králové při slavnostním vyhlášení výsledků krajského kola soutěže o nejlepší webové stránky obce „Zlatý erb“ cenu za 3. místo v této kategorii.

Odkaz na webové stránky soutěže

Podrobnosti vyhlášení soutěže

Finalisté krajského kola Královéhradeckého kraje na ceremoniálu dne 9. 3. 2004 za účasti hejtmana Ing. Pavla Bradíka

Zde je k nahlédnutí několik snímků z předávání cen.

Předání ceny za 3. místo

Orlický týdeník - březen 2004 píše:

Úroveň zpracování internetových stránek obcí na Rychnovsku patří k nejlepším v Královéhradeckém kraji.
Druhé a třetí místo v šestém ročníku krajské soutěže o nejlepší webové stránky - Zlatý erb 2004 - obsadily obce z Rychnovska.
Vítězem kategorie, v níž soutěžily webové stránky obcí, se staly Urbanice z Královéhradecka. Druhé skončily stránky Olešnice v Orlických horách a třetí obce Mokré u Očelic.
Podle Ondřeje Štětiny, který je autorem olešnických stránek, soutěž vyhlásila ministerstva vnitra a informatiky. "Porota hodnotila obsažnost webových stránek, jejich aktuálnost, přehlednost, výtvarné zpracování, a také test na bezbariérovou přístupnost," vysvětluje Ondřej Štětina.
O tom, že stránky úspěšných účastníků celokrajské soutěže z Rychnovska tato kritéria splňují, se konečně může přesvědčit každý, kdo má na internet přístup a stránky www.olesnice.net či www.obecmokre.cz si otevře. Například včera ráno už byly na olešnických stránkách k dispozici výsledky soutěže Zlatý erb 2004, přestože se vyhlášení výsledků soutěže uskutečnilo ve středu odpoledne (v úterý - pozn. webmastera).
Jak uvedla starostka Olešnice v O.h. Eva Skalická, obec své stránky měla už v minulosti, ale zastupitelstvo, které vzešlo z posledních voleb, s nimi nebylo spokojené. "Úspěch v soutěži, na nějž jsme náležitě hrdí, dokazuje, že naš rozhodnutí internetovou prezentaci změnit, bylo správné," tvrdí Eva Skalická.
Olešnice patří ke známým rekreačním střediskům Orlických hor. Její stránky jsou proto určeny i pro turisty. "Přestože tyto nové stránky existují teprve něco přes rok, mohu už dnes říci, že nám pomohly v rozvoji turistiky, která je pro nás velice důležitá," říká starostka obce. Stránky turistům nabízejí komplexní servis od informací o dopravním spojení do obce až po ubytování a typy (tipy - pozn. webmastera) na výlety. "Ukazuje se, že bylo správné rozhodnutí svěřit zpracování místnímu občanu, který dokonale zná prostředí," doplňuje Eva Skalická. V Olešnici jsou přesvědčeni, že se jim investice do internetové prezentace rozhodně vyplácí.
Olešnice i Mokré v celokrajské soutěži uspěly. Srovnat svou úroveň v rámci celé republiky bude mít možnost v celostátním kole pouze vítěz. Přesto lze říci, že Rychnovsko si mezi ostatními obcemi Královéhradeckého kraje drží velmi dobré postavení. Vždyť například v loňském roce Pohoří nedaleko Opočna získalo v krajském kole soutěže Vesnice roku první místo za internetovou prezentaci.
Luboš Kouba

Orlický týdeník č. 35/2004 dne 11.5.2004 píše:

Pěkné stránky Mokrého

Citujeme zde malý článek, který byl otištěn dne 11. května 2004 v českých regionálních novinách Orlický týdeník:

"Malá obec Mokré, ležící mírně bokem mezi Opočnem a Českým Meziříčím, dobudovává plynofikaci. "Ještě zbývá připojit některé objekty a letos snad už bude klid," okomentovala dvouletou výstavbu starostka Mokrého Blanka Kučerová.
A ještě jednu zajímavost k Mokrému. Tato malá obec byla oceněna v březnu tohoto roku v soutěži o nejlepší webové stránky obce "Zlatý erb" na úřadě Královéhradeckého kraje za třetí místo. "To je zásluha Dagmar Honsnejmanové" dodala paní starostka."

Volby do Evropského parlamentu

Dne 11. a 12. 6 2004 se konaly první volby v České republice do Evropského parlamentu.
Podrobnosti a fotografie můžete shlédnout v oddíle Obce a ... Evropská unie (podmenu).

Předání certifikátu účetním obcí

Dne 16.6.2004 se konalo v Brně v sále Domu pánů z Kunštátu slavnostní udělování certifikátů úspěšným absolventům kruzu "Vnitřní směrnice a vnitřní kontrolní systém obcí", který je volným pokračováním jednotetého maturitního kurzu pro účetní obce. Tento kurz absolvovala účetní obce Mokré. Tento kurz probíhal v Hradci Králové a v Chlébském. Podrobnosti nejen o tomto kurzu se dozvíte na www.oseminare.cz.

V Hradci KrálovéChlébskéBrno - předání certifikátuPředání certifikátu

Společné fotoStudenti

Orlický týdeník č. 51/2004 dne 6.7.2004 píše:

MOKRÉ - Na červnovém zasedání obecního zastupitelstva v Mokrém bylo mimo jiné schváleno uspořádání prázdninové soutěžě pro děti v malování a vyčlenění finanční částky sedmi tisíc korun na údržbu cesty k bytovkám. IM

Orlický týdeník č. 53/2004 dne 20.7.2004 píše:

MOKRÉ - Aby děti Mokrého měly v těchto zatím poněkud chladných prázdninách možnost se zabavit, uspořádala pro ně místní knihovna za přispění obecního úřadu prázdninovou soutěž "Namaluj svoji oblíbenou pohádkovou postavu".
Mokerské děti budou soutěžit ve dvou věkových kategoriích (do 6 let a od 7 do 15 let), uzávěrka bude začátkem září a nejlepší práce čekají v říjnu ocenění poroty i veřejnosti prostřednictvím hlasovacích lístků. Soutěžní práce budou totiž vystaveny na obecním úřadě a v místním obchodě. ISM, ba

Hubertova jízda

Kvalifikace na hlavní závod o pohár starosty obce
Dne 2.10.2004 se konal již IX. ročník Hubertovy jízdy v Mokrém. Letošní ročník se zvlášť vydařil, bylo příjemné slunečné podzimní počasí. Na samotnou Hubertovu jízdu přijelo téměř 35 koní a podívat se přišlo velké množství diváků, milovníků koní, hlavně dětí. Mezi nejatraktivnější podívanou patří již tradičně běh koní v hlavním dostihovém závodě o pohár starosty obce. Podmínkou účasti v tomto závodě je vyskočit do sedla koně bez cizí pomoci.

Další soutěží byla například jízda zručnosti poníků a také soutěž o nejhezčího koně. Občerstvení pro hosty a diváky bylo zajištěno, počasí přálo i grilování kuřat.

Další fotografie z tohoto ročníku jsou ke shlédnutí v oddíle Spolky - Hubertova jízda 2004.

Vítěz v soutěži o nejhezčího koně

Orlický týdeník dne 8.10.2004 píše:

MOKRÉ - V sobotu 2. října se v Mokrém konal 9. ročník "koňského" svátku - Hubertovy jízdy.
"Zvlášť tento ročník se vydařil. Bylo nádherné počasí, vlastní jízdy se zúčastnilo pětatřicet koní, hodně návštěvníků, hlavně dětí," sdělila nám kronikářka obce Dagmar Honsnejmanová. "Hubertovu jízdu pořádala mokerská stáj Lucie, patronem tradičně starosta obce, v daném případě paní starostka."
Hlavního závodu O pohár starostky Mokrého se může zúčastnit jen ten jezdec, který splní podmínku - dostat se do koňského sedla bez cizí pomoci. ba

Orlický týdeník dne 12.10.2004 píše:

Hlasování v celostátní anketě o nejoblíbenější knihu v ČR "Moje kniha" se zúčastnili nejen čtenáři velkých knihoven, ale také čtenáři knihoven v malých obcích.
"V naší obecní knihovně hlasovalo 35 čtenářů, z toho pětadvacet dospělých a deset dětí. U dospělých nejvíc hlasů dostala kniha Betty MacDonaldové - Co život dal a vzal, u dětí knížka Barnebé-Dauvister - Markétka a Bojar," sdělila nám paní Honsnejmanová, knihovnice z Mokrého.
V celé republice hlasovalo 93 tisíc čtenářů a pořadí nejoblíbenějších knih je následující: 1. Harry Potter, 2. Pán prstenů, 3. Bible, 4. Saturnin, 5. Babička. ba

Vyhodnocení prázdninového malování dětí

Dne 29. října 2004 proběhlo vyhodnocení a rozdělení cen dětem, které se zúčastnily prázdninového malování v soutěži "Namaluj svoji oblíbenou pohádkovou postavu". Všechny děti obddrželi za své obrázky pěkné dárky.
Podrobnosti a fotografie z této soutěže je možné shlédnout v oddíle Knihovna - Soutěž

děti soutěž.bmp

Výstava Kroniky obce Mokré

Ve dnech 29. - 30. října 2004 se konala v naší obci výstava Kroniky obce Mokré. Výstava se stala v obci velkou událostí. Slavnostního zahájení se zúčastnila v pátek 29. října odpoledne i paní senátorka Ing. Václava Domšová, která hezky hovořila o takto významných akcích v malých obcích jako je Mokré. Mezi další hosty patřili například ředitel Okresního státního archivu v Rycnově nad Kněžnou, ředitel Muzea v Dobrušce, starostové okolních měst a obcí a další milí hosté. Návštěvníků přišlo opravdu během dvoudenní výstavy mnoho a nešetřili slovy chvály.

výstava foto.bmp

Orlický týdeník č. 79/2004 dne 2.11.2004 píše:

Deset let
Mokré - Právě před deseti lety - 28. října 1994 - byla v malé obci Mokré slavnostně odhalena pamětní deska vojáků, kteří padli v obou světových válkách. Jména vojáků z 1. světové války si již dnes, po 90 letech, můžeme připomenout jen z pamětních knih.
Ve 2. světové válce po okupaci odešel bojovat za svoji vlast i Václav Valeš z Mokrého, voják z povolání. Po absolvování tvrdého výcviku v zahraničí se v Anglii stává v roce 1940 vojákem RAF. Jeho osudným dnem se však stal 19. červenec 1941, když pozdě večer startovalo letadlo s jeho posádkou k operačnímu letu na Hannover. Při nočním útoku byl se svojí posádkou sestřelen. Padl 20. července 1941. Za svoji statečnost byl několikrát vyznamenán a v roce 1991 mimořádně povýšen do hodnosti podplukovníka letectva ve výslužbě "in memoriam". DH

Orlický týdeník č. 80 dne 5.11.2004 píše:

Výstava kronik začala pohádkami
MOKRÉ - Na poslední říjnový pátek v Mokrém se těšily všechny děti, které se o letních prázdninách zapojily do malířské soutěže "Namaluj svoji oblíbenou pohádku".
Odpoledne 29. října na ně čekalo vyhodnocení. V kategorii do 6 let zvítězil u obyvatel Mokrého obrázek D. Krejčího (6 let), v kategorii od 7 let N. Pfeiferová (11 let) a cenu ZUŠ Opočno získal P. Vávra (5 let). Ceny do soutěže věnovali kromě obce Mokré také sponzoři z Dobrušky, Opočna a Mokrého.
"Největší odměnou je však pro nás radost našich dětí, které se tohoto dne nemohly ani dočkat", sdělila paní starostka Mokrého Blanka Kučerová. "Jsme rádi, že se dětem soutěžení zalíbilo a doufáme, že příští rok se malování zúčastní i ty děti, které to letos nestihly".
Po vyhodnocení dětské soutěže následovala druhá část dvoudenního programu, a to slavnostní otevření Výstavy kroniky obce Mokré. Výstava kroniky, která se připravovala již několik měsíců, se stala v Mokrém velkou událostí. Slavnostního zahájení se zúčastnila také senátorka Ing. V. Domšová, Dr. J. Juza - ředitel státního archivu v Rychnově n. K., Mgr. J. Mach - ředitel Muzea v Dobrušce, starostové z nejbližšího okolí - Dobrušky, Opočna, Českého Meziříčí, Ledec, Přepych, kronikáři a spousta dalších milých hostů.
"Prožili jsme dva náročné dny, na výstavu se přišlo podívat velké množství lidí z Mokrého a okolí. Velmi nás potěšila i návštěva členů zastupitelstva obce Vrbice, vítěze Krajského kola "Vesnice roku 2004", a také zástupce obce Podbřezí" dále sdělila paní starostka Mokrého a paní kronikářka D. Honsnejmanová dodala: "Bezprostřední dojmy návštěvníků, radost z oživených vzpomínek, mě utvrdily v tom, že s další výstavou nebudeme čekat dalších 15 let, ale rozhodně ji uspořádáme dříve". DH

Volby do zastupitelstva kraje 5.- 6.11.2004

volby_5.jpg
Ve dnech 5. a 6. listopadu 2004 se konaly volby do zastupitelstva kraje Královéhradeckého. Podrobné výsledky hlasování v Mokrém můžete shlédnout v oddíle Zajímavosti - Ostatní volby. Zde je k nahlédnutí několik fotografií.

volby_1.jpgvolby_2.jpgvolby_3.jpgvolby_4.jpg

Milkuláš v Mokrém 5.12.2004

I v letošním roce Mokré navštívil Mikuláš s čerty, i andělem. Na zlobivé děti měli pytel a hodným rozdávali dárky.

mikulas_1.jpgmikulas_2.jpgmikulas_3.jpg

Orlický týdeník č. 90 ze dne 10.12.2004 píše:

Jsou v Mokrém bludičky?
Tak tuto informaci právě v těchto podzimních dnech zjišťovali nejen děti, ale i starší mládež z Mokrého. Hledali v místních mokřinách bludičky a snažili se zachytit jejich podobu na papír. Ale pěkně od začátku……
„Mokré je malá vesnička asi se 160 obyvateli, která leží západně od Opočna a jak se můžeme dočíst z archiválií, v okolí jest rovina a dříve zde byly rozsáhlé rašelinové bažiny. Vypráví se dokonce, že se tam propadl celý povoz i s koňmi. V době dešťů byla zde nebezpečná i chůze obyvatelstva, neboť jeden neprozřetelný krok člověka, dobře neznajícího krajinu, znamenal děsnou smrt ve zrádné bažině. Tehdy zde měly své reje bludičky, ale ty vypudila moderní meliorace, takže na ně zbyly jen vzpomínky starších pamětníků. Od těchto močálů dostala obec své pojmenování Mokré,“ sdělila kronikářka a knihovnice Mokrého paní Dagmar Honsnejmanová.
„Tato jedinečná akce vznikla po velmi úspěšné dětské letní soutěži v malování a podzimní výstavě kroniky, kde byla tato zajímavá informace zveřejněna a nápad byl na světě. Co když se bludičky v okolí Mokrého stále potulují? A zřejmě ano, protože v místní knihovně, která tuto akci vyhlásila, se sešlo do dvou desítek portrétů bludiček. A ti, kdo tomu nevěří, se mohou přesvědčit na našich webových stránkách obce Mokré,“ dodala paní Honsnejmanová.
„Také jsme chtěli dát příležitost popustit uzdu své fantazie i starším, portrét bludičky mohl přinést prakticky kdokoliv, ale tento nápad vznikl víceméně na prosby starších chlapců a děvčat, kteří také chtěli malovat a dostat dárek“, dále sdělila paní starostka Blanka Kučerová, „nebyl sice velký, ale všichni jsme se dobře pobavili.“
DH

Vánoční balíčky důchodcům

I v letošním roce roznesly pracovnice obecního úřadu vánoční dárkové balíčky důchodcům ve věku nad 70 let. Nejde tak ani o samotné dárky, ale spíše si chvilenku posedět, popovídat a hlavně udělat radost starším lidem.

duchodci_1.jpg

Orlický týdeník č. 93 ze dne 21.12.2004 píše:

MOKRÉ – Ve středu 15. prosince odpoledne se na obecním úřadě v Mokrém sešli malí i velcí výtvarníci, kteří “hledali” a malovali mokerské bludičky. Sešlo se 13 portrétů – a představte si – jeden z nich přicestoval po internetu dokonce až z daleké Velké Británie!
Účastníci setkání měli za úkol vybrat mezi namalovanými bludičkami jejich “Královnu”, ale nemohli se shodnout, která bludička je skutečně ta nej-.Pořadatelé proto rozhodli, že vyhlásí druhé kolo hledání a malování bludiček na podzim roku 2005. V podzimním čase je totiž největší šance bludičky spatřit…
Paní starostka Blanka Kučerová předala účastníkům drobné dárečky – propisky vypadající jako bludičky. “Také holčička Fiona z Velké Británie dostane svoji tužku-bludičku. Její účast nás velmi potěšila a je příkladem pro ty, kteří ještě zaváhali. Máme radost také z účasti dospělých, kteří si dokázali najít čas a na chvíli se vrátili do světa pohádek,” sdělila paní starostka.
Všechny obrázky jsou v současné době vystaveny na místním obecním úřadě a později budou uloženy v obecní kronice.
DH

Menu

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně archiv.obecmokre.cz

Registrujte se zde

Soutěž o Nejkrásnějí obec Čech a Moravy!

2. místo v kategorii obcí získala obec Mokré!

Soutěž czregion.jpg

Prezentace obce na portále Cestujeme po ČR

Aspida.png

CERTIFIKÁTY

Odpadový Oskar Mokré diplom 1 web (2).jpg

Certifikát Den českých vlajek 2018 web.jpg

Chcete přijímat aktuální zprávy z našich stránek?

Můžete se zaregistrovat anonymně v oddíle:

Aktuality

Prezentační materiály

Pohlednice, knihy, záložky -

k zakoupení v knihovně

http://www.obecmokre.cz/kronika/index.php?nid=4986&lid=cs&oid=685184

http://www.obecmokre.cz/kronika/index.php?nid=4986&lid=cs&oid=2051146

Mokré kniha obálka jpg.jpg

http://www.obecmokre.cz/knihovna/index.php?nid=3396&lid=cs&oid=3582478

Mokersky receptar - titulni strana na pozvánku uprv.jpg

Další prodej zde:

Co u nás koupíte

 

 

14. 6. Roland

Zítra: Vít

Kontaktní údaje

Obec Mokré
Mokré 12
517 71 České Meziříčí

E: posta@obecmokre.cz
Tel: 494 661 294
Tel: 601 339 859

IČ: 00579131
ID: q43a56s

Další kontaktní údaje

Úřední hodiny

Úřední hodiny:
Středa 14.00 - 16.00
Čtvrtek 17.00 - 19.00 knihovna do 20.00 hodin

Organizační struktura úřadu

ČÍSLO ÚČTU

3236269309/0800               Česká spořitelna

Tisňové linky

150 - Hasiči
155 - Záchranka
158 - Policie ČR
112 - Tísňová linka

Databáze ztrát a nálezů

 eztraty.cz.png

 

Orlický net - logo.png

Doteky naděje logo.jpg

Turistický suvenýr knihovny U Mokřinky No. 1266

Mokré turistický suvenýr No. 1266.png

Nástěnka

 Letáček na prodej knihy receptář.jpg

Jak zacházíte s odpadem?
a) Poctivě odpad třídím
  
 413
b) Třídím, ale nejsem důsledný/á
  
 269
c) Netřídím vůbec
  
 935

Návštěvnost stránek

523096